DDbtn
PicPath


 

Gold Beach / Oregon [Serdar Ölez]

Gold Beach / Oregon [Serdar Ölez]

Gold Beach / Oregon [Serdar Ölez]

Gold Beach / Oregon [Serdar Ölez]

Gold Beach / Oregon [Serdar Ölez]

Gold Beach / Oregon [Serdar Ölez]

 Gold Beach


Oregon, ABD
1800`lerin ortalarında bu bölgede bulunan altın nedeni ile bu ismi alan Gold Beach, Oregon eyaletinin kıyı şeridini oluşturan birbirinden güzel bir çok yerleşiminden biridir.  

Rogue nehrinin denizle birleştiği noktada olması nedeni ile hem nehirdeki aktiviteler, ve gezinti parkurları hem de kilometrelerce uzanan pasifik kumsalı nedeni ile eşsiz bir tatil mekanı haline gelmiştir.Rogue nehri üzerinde 20 kişilik jet tekneleri ile yapılan gezintiler yerleşimin en ilgi çekici turistik etkinliği.

Okyanus dalgalarının taşıdığı ve gelgit nedeni ile kumsalın iç kısımlarına kadar ulaşan deniz kabukları, değişik şekiller almış ağaç dalları ve arada sırada rastlanan ve son kullananın kim olduğu bilinmeyen birçok eşyanın arasında bir yürüyüş ise buraya gelenlerin öncelikle tercih ettikleri bir aktivite.

Gold Beach limanı nispeten küçük, ancak birbirinden güzel ve sade binalardaki lokanta ve kafeleri, limanda yaşayan fok balıklarını izleyerek günün yorgunluğunu atabileceğiniz eşsiz bir mekan sunuyor.

Serdar Ölez
1-4 Temmuz 2005 Pasifik Kıyıları Gezi Parkuru (~1150 mil) sırasında kaleme alınmıştır.
GezenAdam©2005Yasal Uyarı Paylaşılan gezi notlarının tüm sorumluluğu ve Fikri Mülkiyet Hakkı paylaşımı yapan editöre aittir. GezenAdam internet sayfalarına ulaştığınızda, bu sayfalarda bulunan tüm yazılı, sesli ve görüntülü malzemeyi sadece kişisel kullanımınız amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz. GezenAdam internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, GezenAdam'ın daha önceden yazılı izni alınmadan veya kaynağı belirgin ve bağlantılı olarak gösterilmeden kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Editör bu yazıyı www.gezenadam.com web sitesinde yayınlayarak yazının yazar adı ve bu sayfa bağlantısı verilmesi kaydı ile diğer web sitelerinde yayınlanmasına izin verdiğini kabul etmektedir. Editör kendisine ait olmayan ve telif hakkı içeren veya T.C. yasalarına uygunsuz paylaşımlar yapamaz. GezenAdam şikayet postası almadığı sürece bu paylaşımları yayında tutacak ve içerik sorumluluğunu kabul etmemektedir. Bu paylaşımların içeriği ile ilgili uygunsuz bir durum olduğunu düşünüyorsanız lütfen Site Yöneticisine bildiriniz. Bildiriminiz en kısa sürede değerlendirilip size bilgi verilecektir.