DDbtn
PicPath


 

Fort Nisqually  / Tacoma, Washington [Serdar Ölez]

Fort Nisqually  / Tacoma, Washington [Serdar Ölez]

Fort Nisqually  / Tacoma, Washington [Serdar Ölez]

Fort Nisqually  / Tacoma, Washington [Serdar Ölez]

Fort Nisqually  / Tacoma, Washington [Serdar Ölez]

 Fort Nisqually


Tacoma, Washington, ABD
Hudson`s Bay Company`nin 1833 yılında yerliler ile kürk ticareti yapmak için kurduğu, Puget Sound bölgesinin ilk ileri ticaret üssü. İngiliz, Fransız, Hawaili, İrlandalı, İşkoç ve yerli amerikanlar gibi farklı uluslardan oluşan şirket çalışanları yakaladıkları başarı ile kısa süre sonra tarım yatırımlarına da girişmiş ve ticarette büyük bir patlama gerçekleştirmişler.

Bugün Fort Nisqually çalışanlarının ve gönüllülerin 19. yüzyıl giysi ve yaşayışları ile işlettikleri bir açık tarih müzesine dönüştürülmüş. Yolunuz yakınlarından geçerse bir uğrayın...

Serdar Ölez
©GezenAdam2005

Yasal Uyarı Paylaşılan gezi notlarının tüm sorumluluğu ve Fikri Mülkiyet Hakkı paylaşımı yapan editöre aittir. GezenAdam internet sayfalarına ulaştığınızda, bu sayfalarda bulunan tüm yazılı, sesli ve görüntülü malzemeyi sadece kişisel kullanımınız amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz. GezenAdam internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, GezenAdam'ın daha önceden yazılı izni alınmadan veya kaynağı belirgin ve bağlantılı olarak gösterilmeden kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Editör bu yazıyı www.gezenadam.com web sitesinde yayınlayarak yazının yazar adı ve bu sayfa bağlantısı verilmesi kaydı ile diğer web sitelerinde yayınlanmasına izin verdiğini kabul etmektedir. Editör kendisine ait olmayan ve telif hakkı içeren veya T.C. yasalarına uygunsuz paylaşımlar yapamaz. GezenAdam şikayet postası almadığı sürece bu paylaşımları yayında tutacak ve içerik sorumluluğunu kabul etmemektedir. Bu paylaşımların içeriği ile ilgili uygunsuz bir durum olduğunu düşünüyorsanız lütfen Site Yöneticisine bildiriniz. Bildiriminiz en kısa sürede değerlendirilip size bilgi verilecektir.