DDbtn
PicPath


 

Güney Kore Bayrağı / Seul [Serdar Ölez]

Güney Kore Bayrağı / Seul [Serdar Ölez]

 Güney Kore Bayrağı


Seul, Güney Kore
Güney Kore bayrağına Korece `Taegeukgi`denilir. Tasarımı doğu felsefesinde yin ve yang`ın öğretilerini sembolize eder. Bayrağın ortasındaki yuvarlak iki eşit parçaya bölünmüştür. Üstteki kırmızı kısım yang`ın proaktif evrensel güçlerini temsil eder. Bunun tersine alttaki mavi kısım yin`in uyumlu evrensel güçlerini temsil eder.

Bu iki zıt kuvvet sonsuzluk küresini karakterize eden daimi devinim, denge ve uyumu temsil eder. Daire dört trigram ile çevrilmiştir. Her trigram dört evrensel elementten birini temsil eder: cennet, yeryüzü, ateş ve su.

Serdar Ölez
2007 yılında derlenmiştir

Yasal Uyarı Paylaşılan gezi notlarının tüm sorumluluğu ve Fikri Mülkiyet Hakkı paylaşımı yapan editöre aittir. GezenAdam internet sayfalarına ulaştığınızda, bu sayfalarda bulunan tüm yazılı, sesli ve görüntülü malzemeyi sadece kişisel kullanımınız amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz. GezenAdam internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, GezenAdam'ın daha önceden yazılı izni alınmadan veya kaynağı belirgin ve bağlantılı olarak gösterilmeden kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Editör bu yazıyı www.gezenadam.com web sitesinde yayınlayarak yazının yazar adı ve bu sayfa bağlantısı verilmesi kaydı ile diğer web sitelerinde yayınlanmasına izin verdiğini kabul etmektedir. Editör kendisine ait olmayan ve telif hakkı içeren veya T.C. yasalarına uygunsuz paylaşımlar yapamaz. GezenAdam şikayet postası almadığı sürece bu paylaşımları yayında tutacak ve içerik sorumluluğunu kabul etmemektedir. Bu paylaşımların içeriği ile ilgili uygunsuz bir durum olduğunu düşünüyorsanız lütfen Site Yöneticisine bildiriniz. Bildiriminiz en kısa sürede değerlendirilip size bilgi verilecektir.