DDbtn
PicPath


 

Rainbow Falls State Park  / Chehalis , Washington [Serdar Ölez]

Rainbow Falls State Park  / Chehalis , Washington [Serdar Ölez]

Rainbow Falls State Park  / Chehalis , Washington [Serdar Ölez]

 Rainbow Falls State Park


Chehalis , Washington, ABD
Okyanus sahillerine doğru yolculuğumuzun ilk durağı Rainbow Falls State Park`tı. Yola çıkmadan önce dersimi çalışmış burayı ilk durak olarak seçmiştim. Kitaplarda þelalenin nispeten küçük ama keyifli bir görüntüsü olduğu yazıyordu. 250 dönümlük yüzölçümü ve Chehalis nehrine 1 km`lik kıyısı beni iyice heyecanlandırmıştı. Daracık bir tahta köprüden geçerek parka girdik. Köprünün altında nehir azgın azgın köpürüyordu. Giriş ücretlerimizi diğer parklarda olduğu gibi zarfa koyup kutuya attık. 10 dakikalık bir arabalı kesiften sonra şelaleyi bulamayıp yolumuza çıkan ranger`a sorduk.

`Görmemiş olamazsınız` dedi, `Girişteki köprünün hemen altındaydı`... ( Dumur! )

`Is that all?` diye sorunca adam üzüldü.

`Evet küçük ama üzerinden aktığı taş taa 15 milyon yıl önce Oregon`dan kopup geldi. Hem dışarıdan küçük gibi gözüküyor ama içi 10 metre derin`

Ranger`a verdiği bilgilerden dolayı ne kadar müteşekkir olduğumuzu ifade edip biraz yürüyüş, biraz freeze-bee yapıp yolumuza devam ettik...

Serdar Ölez

Yasal Uyarı Paylaşılan gezi notlarının tüm sorumluluğu ve Fikri Mülkiyet Hakkı paylaşımı yapan editöre aittir. GezenAdam internet sayfalarına ulaştığınızda, bu sayfalarda bulunan tüm yazılı, sesli ve görüntülü malzemeyi sadece kişisel kullanımınız amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz. GezenAdam internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, GezenAdam'ın daha önceden yazılı izni alınmadan veya kaynağı belirgin ve bağlantılı olarak gösterilmeden kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Editör bu yazıyı www.gezenadam.com web sitesinde yayınlayarak yazının yazar adı ve bu sayfa bağlantısı verilmesi kaydı ile diğer web sitelerinde yayınlanmasına izin verdiğini kabul etmektedir. Editör kendisine ait olmayan ve telif hakkı içeren veya T.C. yasalarına uygunsuz paylaşımlar yapamaz. GezenAdam şikayet postası almadığı sürece bu paylaşımları yayında tutacak ve içerik sorumluluğunu kabul etmemektedir. Bu paylaşımların içeriği ile ilgili uygunsuz bir durum olduğunu düşünüyorsanız lütfen Site Yöneticisine bildiriniz. Bildiriminiz en kısa sürede değerlendirilip size bilgi verilecektir.
Reklam Politikası: Bu sayfada yayınlanan reklamlar GoogleAdsense tarafından yerleştirilmektedir. Site işletme masraflarının dışında kalan gelirlerin tamamı, site editörlerinin çoğunluğunun gönüllü olarak çalıştığı Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneğine bağışlanacaktır.