DDbtn
PicPath


 

Rialto Beach  / Olympic Peninsula, Washington [Serdar Ölez]

Rialto Beach  / Olympic Peninsula, Washington [Serdar Ölez]

Rialto Beach  / Olympic Peninsula, Washington [Serdar Ölez]

Rialto Beach  / Olympic Peninsula, Washington [Serdar Ölez]

Rialto Beach  / Olympic Peninsula, Washington [Serdar Ölez]

 Rialto Beach

Burada yalnızlığınızı veya bir balinanın çene kemiğini bulabilirsiniz. Ancak aradığınız ne olursa olsun, burada kuralları deniz koyuyor. Bu vahşi kıyı şeridinde yürümeye kalkanlar burundaki kayalara tırmanmak, bir çok akarsu ağzını aşmak, sis bulutunun içine girmek, veya kumda hayvanların ayak izlerini izlemek zorunda kalacaklardır. Kıyıda hiçbir kapalı korunak bulunmamaktadır. Eğer gelgiti umursamazsanız, öfkeli dalgalar sizi sarp kayalıklarda tuzağa düşüreceklerdir.
Olympic Peninsula, Washington, ABD
La Push yakınlarındaki bu sahil Sol Duc nehrinin Pasifik`e döküldüğü yerde başlıyor. Arabanızla bu noktaya kadar ulaşabiliyorsunuz. Arabanızı parkedip hemen kumsala geçmeden önce park yerindeki tabelalardan buranın doğasıyla ilgili bilgileri mutlaka okuyun. Kumsaldan kuzeye doğru bir mil gittikten sonra bir nehir ağzına ulaşacaksınız. Bir kütük üzerinden veya sığ bir yerinden karşıya geçin. Dalgalarla oynayarak yaklaşık bir mil daha ilerleyin. Buruna varacaksınız. Burada durup dalgaların kayalarda köpüre köpüre kırılmasını seyredebilir veya ağaç köklerinden ve kayalardan tırmanarak burnun diğer tarafına geçebilirsiniz. Eğer hala haliniz var ise, önünüzde keşfedecek beş altı millik koca bir vahşi kumsal daha var.Serdar Ölez
Rialto Beach`e nasıl gidilir?
101 üzerinde Port Angeles`ten batıya doğru giderken önce Sappho`yu geçin, Forks`tan önce 110 numaralı La Push yoluna dönün. Smokehouse Restaurant`dan sonra hemen sağa Mora yoluna dönün. Yolun sonunda Rialto Beach sizi bekliyor olacak.

Yasal Uyarı Paylaşılan gezi notlarının tüm sorumluluğu ve Fikri Mülkiyet Hakkı paylaşımı yapan editöre aittir. GezenAdam internet sayfalarına ulaştığınızda, bu sayfalarda bulunan tüm yazılı, sesli ve görüntülü malzemeyi sadece kişisel kullanımınız amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz. GezenAdam internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, GezenAdam'ın daha önceden yazılı izni alınmadan veya kaynağı belirgin ve bağlantılı olarak gösterilmeden kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Editör bu yazıyı www.gezenadam.com web sitesinde yayınlayarak yazının yazar adı ve bu sayfa bağlantısı verilmesi kaydı ile diğer web sitelerinde yayınlanmasına izin verdiğini kabul etmektedir. Editör kendisine ait olmayan ve telif hakkı içeren veya T.C. yasalarına uygunsuz paylaşımlar yapamaz. GezenAdam şikayet postası almadığı sürece bu paylaşımları yayında tutacak ve içerik sorumluluğunu kabul etmemektedir. Bu paylaşımların içeriği ile ilgili uygunsuz bir durum olduğunu düşünüyorsanız lütfen Site Yöneticisine bildiriniz. Bildiriminiz en kısa sürede değerlendirilip size bilgi verilecektir.
Reklam Politikası: Bu sayfada yayınlanan reklamlar GoogleAdsense tarafından yerleştirilmektedir. Site işletme masraflarının dışında kalan gelirlerin tamamı, site editörlerinin çoğunluğunun gönüllü olarak çalıştığı Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneğine bağışlanacaktır.