DDbtn
PicPath


 

Skookum Falls  / Pierce County, Washington [Serdar Ölez]

Skookum Falls  / Pierce County, Washington [Serdar Ölez]

Skookum Falls  / Pierce County, Washington [Serdar Ölez]

Skookum Falls  / Pierce County, Washington [Serdar Ölez]

 Skookum Falls

Snoquera Palisades Area
Pierce County, Washington, ABD
Skookum Chinook jargonunda `Kötü Ruh` anlamına gelir. Bu adın konması için kimbilir geçmişinde nasıl bir hikayesi vardır. Ama yeşillerin arasında bembeyaz köpükleriyle oldukça masum görünüyor. Şelale ağzı 76 metre yükseklikte ve 6 metre genişliktedir. Yol kenarı kısa bir mola ile yol yorgunluğunu atmak için ideal bir yer. Hazırlanmış herhangi bir yürüyüş parkuru bulunmuyor. Ama yol kenarındaki duvardan atlayıp White River`ın yanına indiğinizde nehrin gerçekten adı gibi beyaz olduğunu görebilirsiniz. Beyazlık kireçtaşı üzerinde oluşan buzulların erimesi ve zemini aşındırmasıyla oluşuyor. Bembeyaz, buz gibi,... yakınlarındaysanız bir uğrayın.

Serdar Ölez

Yasal Uyarı Paylaşılan gezi notlarının tüm sorumluluğu ve Fikri Mülkiyet Hakkı paylaşımı yapan editöre aittir. GezenAdam internet sayfalarına ulaştığınızda, bu sayfalarda bulunan tüm yazılı, sesli ve görüntülü malzemeyi sadece kişisel kullanımınız amacıyla görüntülediğinizi kabul etmiş olursunuz. GezenAdam internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, GezenAdam'ın daha önceden yazılı izni alınmadan veya kaynağı belirgin ve bağlantılı olarak gösterilmeden kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. Editör bu yazıyı www.gezenadam.com web sitesinde yayınlayarak yazının yazar adı ve bu sayfa bağlantısı verilmesi kaydı ile diğer web sitelerinde yayınlanmasına izin verdiğini kabul etmektedir. Editör kendisine ait olmayan ve telif hakkı içeren veya T.C. yasalarına uygunsuz paylaşımlar yapamaz. GezenAdam şikayet postası almadığı sürece bu paylaşımları yayında tutacak ve içerik sorumluluğunu kabul etmemektedir. Bu paylaşımların içeriği ile ilgili uygunsuz bir durum olduğunu düşünüyorsanız lütfen Site Yöneticisine bildiriniz. Bildiriminiz en kısa sürede değerlendirilip size bilgi verilecektir.
Reklam Politikası: Bu sayfada yayınlanan reklamlar GoogleAdsense tarafından yerleştirilmektedir. Site işletme masraflarının dışında kalan gelirlerin tamamı, site editörlerinin çoğunluğunun gönüllü olarak çalıştığı Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneğine bağışlanacaktır.